Kvalitného dámskeho oblečenia do kancelárie je ako šafranu

Kvalitného dámskeho oblečenia do kancelárie je ako šafranu


Čierny kabátik MoeŽeny to majú v biznise o dosť ťažšie ako muži, čo sa týka obliekania. Napríklad na také dámy vo vekovom rozmedzí od 20 do 50 rokov je kvalitného oblečenia vhodného do office-u ako šafranu, a preto sú nútené nakupovať v bežnej konfekcii, čo nemusí úplne každej vyhovovať, navyše, výber je dosť úzky, takže nájsť atraktívne oblečenie a zároveň adekvátne pre biznis môže byť skutočne veľkou výzvou. Nie je to však nemožné! Bez kvalitného dámskeho oblečenia ale určite na svoje okolie nezapôsobíte profesionálne a nevzbudíte toľkú dôveryhodnosť a autoritu. Na druhej strane, ľudia si 75% obrazu o vás vytvoria už vďaka prvému dojmu, no len 55% žien sa do kancelárie aj skutočne vie správne obliecť a pozná dress code. Toľko zo štatistík. Takže, čo z toho vyplýva? Rozhodne stojí za tú námahu poobzerať sa po kvalitnom dámskom office oblečení.

Stavte na nadčasové dámske oblečenie

Základom úspechu sú nadčasové kúsky - nikdy nimi nič nepokazíte. Pýtate sa, ktoré sú to? Košele, halenky, saká, svetríky, bavlnené nohavice alebo sukne po(d) kolená v bielej, béžovej, ružovej či svetlomodrej farbe. Sú reprezentatívne a viete, že nikdy nebudú out. Navyše, keď takúto "starú dobrú klasiku" šikovne skombinujete s aktuálnymi módnymi trendami, budete rozhodne za bohyňu kancelárie, ak nie aj celej firmy. 

Aj dress code má svoje rozdelenie

Ako správne ženy by ste mali vedieť, že je dôležité ladiť šatník Ecru šatyhlavne podľa prostredia, v ktorom pracujete a podľa zvykov vo firme. 

Pokiaľ pracujete v právnickej sfére, v banke alebo sa často stretávate s vysokopostavenými ľuďmi, viete, že ide o prísnejšie prostredie, kde platí najvyšší stupeň formálneho oblečenia, tzv. "Business Formal". Povolené sú len kostýmy, formálne nohavice alebo sukňa pod kolená v neutrálnej farbe (čierna, hnedá alebo tmavomodrá) v kombinácii s bielou košeľou. Povinnosťou sú topánky s uzavretou špičkou a pokiaľ sa rozhodnete pre pančuchy, tie musia byť v tmavej farbe. 

Druhý stupeň dress code-u je "Business Profesional". Stále je nevyhnutné konzervatívne oblečenie, no v tomto prípade už nie tak striktné ako pri Business Formal a je povolené napríklad také sako, sukňa s topom v neutrálnej farbe alebo jednofarebná košeľa.

Tretím stupňom je Business Casual, teda najpoužívanejší štýl dress code-u, ktorý sa však môže jemne líšiť v rôznych firmách, preto je dobré informovať sa vopred, čo povolené je a čo nie. Dovolená je však sukňa so sakom, farebné košele, blúzky či sukne. Tie by však nemali byť príliš krátke a nemali by ste siahať po príliš vyzývavých farbách. 

Extravagancia a vyzývavosť do kancelárie nepatria

Nakoniec, máme tu ešte bežné neformálne oblečenie. Napriek tomu, že sa nazýva ako sa nazýva, ani v tomto prípade sa neodporúča nosiť do práce príliš výrazné dámske oblečenie. Pokojne však siahnite po blúzke, svetríku, farebných bavlnených nohaviciach či puzdrových šatách (tie sú vhodné aj na formálnejšie príležitosti). Na čo by ste mali úplne zabudnúť sú džínsy, prikrátke sukne alebo topánky s otvorenou špičkou. Extravagancia sa proste v kancelárii nevypláca - takže tabu je aj prehnané líčenie, výrazný lak na nechtoch, minisukne, hlboké výstrihy, piercing či tetovanie, ktoré je viac než nutné skryť pod oblečenie.

V biznise je veľmi dôležitá dôvera, a tú si odhaľovaním určite nezískate. Ak sa však neviete vzdať trošky extravagancie, stavte na šperky. Ale veď nakoniec, správna žena si po tomto článku určite poradí a vynájde sa.

Autor 20.09.2018 First category 223

Naposledy navštívené

Žiadne produkty

Menu