Ako sa v lete (ne)obliecť do práce?

Ako sa v lete (ne)obliecť do práce?

saty do praceKaždý pracujúci človek vie, že v lete panuje na pracovisku oveľa uvoľnenejšia atmosféra ako počas iného ročného obdobia. Mnohí kolegovia sú odcestovaní na dovolenke, menej sa stresujeme a vo veľkej horúčave ubúda oblečenie a pribúda odhalená pokožka. Určite je pohodlnejšie a príjemnejšie mať toho na sebe oblečené menej, ako sa potiť v klasickom dámskom kostýme. Niektoré firmy majú dokonca zavedený systém takzvaných "Casual Fridays", kedy si môžu zamestnanci v posledný pracovný deň týždňa obliecť to, v čom sa cítia najpohodlnejšie, zväčša tričko, džínsy a športovú obuv, v lete dokonca krátke nohavice a sandále. Takéto ležérne oblečenie však nie je vhodné pre každého zamestnanca. Najmä, ak prichádzate do styku s klientmi a obchodnými partnermi. Vtedy by ste si "casual" mali odoprieť a obliecť sa primerane úrovni, ktorú vy a firma reprezentujete. Ak však aj počas leta na vašom pracovisku platí prísny dress code, nie je to žiadna výhra a počítajte s tým, že aj takéto dámske oblečenie môže ovplyvniť váš pracovný výkon a sústredenie. 

Dodržte dress code v letnom prevedení

K letu neodmysliteľne patria výrazné farby a odvážne kombinácie. Vo voľnom čase vám nikto nemôže diktovať, čo si na seba oblečiete, no počas pracovnej doby by ste si ich mali odpustiť. Uprednostnite preto radšej dámske oblečenie a doplnky v neutrálnych alebo svetlých farbách ako je sivá, krémová, vanilková, béžová, svetlomodrá, svetlozelená, limetková či žltá. Našťastie, dnešná elegantná dámska móda myslí aj na horúce letné mesiace a ponúka kratšie strihy a vzdušnejšie materiály pre váš maximálny pocit pohodlia. 

Čím teda letný dress code určite nepokazíte?

šedá sukňaŽeny v lete najčastejšie siahajú po šatách a nemusia sa ich zriecť ani v práci, pokiaľ si zvolia elegantné dámske šaty s dobrým strihom a materiálom. Veľmi obľúbené sú šaty s potlačou kvetov alebo s decentným vzorom. Takéto šaty pôsobia veľmi žensky a určite nimi nepobúrite nadriadených, kolegov ani klientov. Skvelou voľbou môže byť tiež sukňa, no pozor! Určite nie v mini dĺžke. V kombinácii s bielou košeľou krásne ukáže napríklad sukňa A-strihu a s dĺžkou po(d) kolená. Pokojne siahnite aj po voľnejšej tunike alebo halenke s netopierími rukávmi. Na nohy si obujte štýlové lodičky, povolené sú aj baleríny alebo sandále na podpätku a budete za hviezdu kancelárie. 

Kúsky, ktoré do pracovného dress code-u rozhodne nepatria

Vyhnúť by ste sa mali rôznym tielkam, odhalenému chrbátu, veľkým výstrihom či tričkám s nápismi. Čo je absolútne neprípustné - to sú šortky, dámske oblečenie z priesvitného materiálu či žabky na nohách. Ak nechcete zažiť v práci faux - pas, rýchlo na tieto kúsky zabudnite. V práci sú jednoducho neprípustné.

Svieža bodka na záver...

Na čo by ste však zabudnúť nemali sú šperky, doplnky a celková úprava. Podčiarknu vašu ženskosť a budete sa cítiť sebavedome, pohodlne, krásne a popritom za vami zostane plnohodnotne odvedená práca aj napriek horúcemu počasiu.

Navštívte aj našu stránku Leria.sk na Facebooku a vyzerajte vždy úžasne!

Autor 31.08.2018 First category 158

Naposledy navštívené

Žiadne produkty

Menu