Obliecť sa do kancelárie nemusí byť vôbec nuda!

Obliecť sa do kancelárie nemusí byť vôbec nuda!

Obliekanie do práce má svoje špecifiká. Každá pracovná pozícia má síce svoj vlastný, nepísaný dresscode, ktorý jednoducho treba dodržiavať, no to v žiadnom prípade neznamená, že musíte byť deň čo deň oblečená len v striktnom kostýme. Práve naopak! Mali by ste byť reprezentatívna, upravená a pokojne aj trošku sexi. Netreba zabudnúť ani na pohodlie, pretože byť osem hodín v oblečení, v ktorom sa necítite dostatočne dobre, môže mať negatívny dopad na vaše pracovné výkony, a to predsa nechcete, však? Preto sa vám dnes budeme snažiť poradiť, ako byť v kancelárii za hviezdu.

Voľnejší štýl oblečenia do práce

Či už pracujete v banke, na úrade, v realitnej kancelárii alebo ako učiteľka či asistentka, kľudne sa oblečte do farieb. Vymeňte striktný kostým za úplet, sukňu alebo za pekné šaty. Pohrajte sa aj so strihmi a štýlom, jednoducho – vytvorte si šatník do zamestnania. Dnes už nie je zásadou, že do práce sa chodí len v čiernej, šedej, bielej či béžovej farbe. Krásne ukáže napríklad taká kombinácia čiernej a bielej či šedej a púdrovo ružovej.

Nechcete sa vzdať nohavíc?

Faktom je, že nosiť do práce džínsy nie je príliš vhodné ani reprezentatívne. Ak sa však v sukni či šatách necítite dosť pohodlne, skúste staviť na iné druhy nohavíc. Z iných materiálov, elegantnejšie, trendovejšie, hýriace rôznymi farbami aj vzormi. Navyše, krásne podčiarknu ženský šmrnc a sú ľahko kombinovateľné.

Vymeňte striktnosť za hravosť

Ak sa neradi obliekate do príliš formálneho oblečenia, pokojne vymeňte blúzku za dámsku košeľu, pulóvrik namiesto trička alebo kardigan či svetrík na gombíky namiesto elegantného saka. Ponuka takýchto elegantných náhrad je skutočne veľmi bohatá, stačí sa len poobzerať po obchodoch alebo nakuknite do nášho eshopu, určite si vyberiete to svoje „pravé orechové“.

Sedemdesiat sukien mala...

V kategórii elegantného dámskeho oblečenia by rozhodne nemala chýbať sukňa. V lete ju viete krásne doladiť s jednoduchým topom či blúzkou, v zimnom období ju spojíte s hrubšími pančuchami a svetríkmi a máte vyhraté. Dôležité však je nezabudnúť na vhodnú dĺžku – sukňa do práce nesmie byť príliš krátka, aby nevzbudzovala pohoršenie a zbytočne vaše okolie neprovokovala.

Obliecť si šaty do kancelárie? Prečo nie?!

Zastávate významnejší post a vravíte si, že šaty do kancelárie nepatria? Omyl! Sukňu či nohavice si nechajte na iné príležitosti, no v teplejšom období šatami určite nič nepokazíte. Ľahké, šifónové, výraznejšie farby či dĺžka po kolená z vás spravia skutočnú kráľovnú kancelárie.

Sako spraví z bežného outfitu pracovný

Rady by ste si obliekli jednoduché nohavice alebo tričko, ale máte pocit, že budú málo formálne? Vytiahnite zo šatníka sako. Krásne ním podčiarknete svoju eleganciu. A okrem toho sa hodí skutočne ku všetkému – k nohaviciam, k sukni, k šatám, je preto skvelé mať zopár kúskov v zásobe.

Čerešnička na torte musí byť – nezabudnite na doplnky!

Keď už ste konečne oblečená do kancelárie, netreba zabúdať ani na doplnky. Oživia váš outfit a dajú mu iný rozmer. Čo sa týka kabelky, zabudnite na prezdobené, príliš farebné či veľké kúsky. Verte, že klasickou čiernou kabelkou z kože nikdy nič nepokazíte.

Zo šperkov siahnite po zlatých alebo strieborných doplnkoch, pritiahnu tak patričnú pozornosť vašej tvári a rukám, no a pri topánkach platí – nebojte sa investovať do drahších kúskov, či už to budú elegantné sandále alebo lodičky. Vydržia vám oveľa dlhšie ako lacné kúsky a dáte svetu najavo, že vám na vašej práci skutočne záleží a beriete ju vážne.

Pomyselnou bodkou za všetkým je úprava – čisté vlasy, prirodzené líčenie, upravené nechty a dobrý strih vlasov sú zárukou veľkého úspechu.

Na našej facebookovej stránke Leria.sk nájdete aktuálne novinky, v ktorých budete vždy vyzerať úžasne!

 

 

 

Autor 16.08.2018 First category 287

Naposledy navštívené

Žiadne produkty

Menu